Bu Bağış için seçtiğiniz para biriminde bağış yapılamıyor. Anasayfaya yönlendiriliyorsunuz....


Lübnan

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta 4 Ağustos Salı günü meydana gelen ve Lübnan tarihinin en büyük patlamalarından birisi olan, binlerce ev ve iş yerinin tamamen yıkıldığı, 150’nin üzerinde insanın hayatını kaybettiği ve 5 binden fazla kişinin de yaralandığı patlamanın ardından bölge yaşanılamaz hale geldi.

Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar” sloganıyla dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yardımına koşan, kriz bölgelerine acil insani yardım ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki patlama sonrasında da bölge halkını yalnız bırakmıyor.

Vakfımız, patlamadan en çok zarar gören Karantina, Beşura ve Jummeyzi bölgeleri başta olmak üzere bölgede mağdur olan vatandaşlara acil insani yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Her dönem mazlum ve mağdurun yanında olan, afet ve kriz bölgelerine hızlı bir şekilde ulaşarak yaraları saran Vakfımız, Lübnan halkını da yalnız bırakmıyor. Vefakar milletimiz, facia diyebileceğimiz büyüklükteki bir olayın yaşandığı Beyrut’ta ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatıyor.

Sizde kampanyamıza destek olarak öncelikli olarak Lübnan ve insani yardıma muhtaç mağdur coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerinin yaraları sarıp, kardeşlik köprüleri kurarak yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine vesile olabilirsiniz

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
It is a foundation that works for the public benefit and can collect aid without permission, with the Decree of the Council of Ministers.
Privacy and Data Security Policy Under the Law on Protection of Personal Data

ssl