Domestic Orphan Support


Quickly Donation

QuantityDomestic Orphan Support

Kendisi de yetim olarak büyüyen sevgili Peygamberimiz, “Müslümanların evleri arasında en iyisi içinde kendisine iyi davranılan yetim bulunan evdir. En kötüsü de, içinde, yetim bulunup da kendisine kötü davranılan evdir.” (İbn Mâce, “Edeb”, 6) buyurarak yetimlerin sıcak bir yuvada korunup gözetilmesini teşvik etmiştir.

Sizde yapacağınız yardımlarla yetimleri gözeterek iyilik seferberliğimize destek olabilirsiniz.

Aylık 200 TL / 25 € / 30 $ bağışlayarak 1 yetime bir ay destek olabilirsiniz. Yetim desteği yurt içinde bulunan ve çeşitli sebeplerle yetim kalmış çocuklara yönelik olarak yapılan aylık nakdi destek programıdır. Yurt içinde tespit edilen yetimlere aylık 200 TL destek sağlanmaktadır.  Dilerseniz bağışınızı aylık düzenli ya da tek sefer olarak yapabilirsiniz. Bu kısımda minimum bağış miktarı 200 TL’dir. Bu kapsamda 0-18 yaş arası yetim çocuklara destek verilecektir.

Bu kategoriye banka şubeleri aracılığıyla bağış yapmak istediğinizde açıklamada “Yetim Desteği” ibaresi yer alması gerekmektedir.

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
It is a foundation that works for the public benefit and can collect aid without permission, with the Decree of the Council of Ministers.
Privacy and Data Security Policy Under the Law on Protection of Personal Data

ssl