Deprem


Hızlı Bağış
Deprem

Yerkabuğundaki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları sarsması sonucu oluşan, bina ve iş yerlerinin yıkılarak ve can ve mal kayıplarının yaşandığı, ülke ekonomilerini olumsuz etkileyen depremler, şiddetine göre çok büyük kriz ve mağduriyetlere neden olabiliyor.

Depremlerin meydana geldiği bölgelerde başta barınma olmak üzere açlık ve temizlik sorunu gibi insanların hayatını idame ettirebilmelerini güçleştirecek problemler görülmektedir.

İnsanlar, doğal afet olarak nitelendirilen deprem karşısında çaresiz kalabilmekte ve yaşandığı andan itibaren uzanacak bir yardım elini beklemektedir.

Türkiye Diyanet Vakfı da yurt içinde ve yurt dışında meydana depremlere acil insani yardım ulaştırma anlamında anında müdahale ederek yaraları sarmaktadır.

Siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle acil olarak ihtiyaç duyulan battaniye, ısıtıcı, sıcak yemek, su, hijyen paketleri gibi insani yardım malzemelerini deprem bölgelerine ulaştırarak yaşanan acıları bir nebzede olsa hafifletmeye çalışıyoruz.

Evleri yıkılan veya sarsıntılar nedeniyle evlerine giremeyen aileler, bölgeye gönderilen yardımlarla ayakta kalmaya çalışıyor.

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan ve 6,6 büyüklüğünde meydana gelen İzmir depremin ardından Türkiye Diyanet Vakfı olarak bölgeye hızlı bir şekilde ulaşarak ihtiyaçları tespit ettik. Öğünde 10 bin kişi kapasiteli mobil mutfağımız aracılığıyla evlerine giremeyen ailelere, bölgede çalışma yürüten ekiplere sıcak çorba, yemek, ekmek, tatlı ve su ikramında bulunduk. Ayrıca afete özel anında kurulan hava kanallı çadır, jeneratör, ses cihazı, su deposu gibi malzemeleri ihtiva eden afet malzemeleri satın alınarak AFAD lojistik depolarına teslim edildi. Bunlarla birlikte bölgede battaniye, ısıtıcı, hijyen paketleri gibi yardım malzemelerini de depremzede ailelerimize ulaştırdık.

Sizlerde depremden etkilenen ailelerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek ve “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” kampanyamıza destek olmak için DEPREM yazıp 1379’a SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca online bağış sitemizden, şubelerden, il ve ilçe müftülüklerinden, bankalardan, TDV bağış mobil uygulamalarından ve PTT şubelerinden herhangi bir komisyon ücreti ödemeden de bağışta bulunabilirsiniz.

#Yanındayızİzmir!

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl