Sudan


Hızlı Bağış
Sudan

“Sudan’ın Yaralarını Birlikte Saralım”

Sudan’da Nil Nehri kaynaklı olarak, yaşanan normalin üstü yağışların da etkisi ile her sene sel afetleri görülüyor.

Yüzlerce insanın hayatını kaybettiği, binlercesinin evinden olduğu ve milyonlarcasının etkilendiği afetlerle mücadele eden Sudan halkı kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Hartum, Sinnar ve Sinca bölgeleri başta olmak üzere birçok şehrin tamamen sular içinde kaldığı, halkının yiyeceklerini dahi kaybettiği her sel olayları sonrasında yüzlerce ev yıkılırken birçok köy tamamen sular altında kalıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak Milletimizin emaneti bağışları dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Sudan’da da mazlum ve mağdurlara ulaştırıyoruz.

Bağışlarınız bazen bir tas sıcak yemek, bazen sıcak bir yuvaya dönüşüyor.

Selin ardından en çok ihtiyaç duyulan gıda, su, battaniye, ilaç̧, tıbbi malzeme, temizlik ve hijyen setleri ile cibinlik gibi acil insani yardım malzemelerini sizlerin destekleriyle hızlı bir şekilde bölgeye ulaştırarak görevli ve gönüllülerimiz nezaretinde ihtiyaç sahiplerine dağıtarak yaraları sarıyoruz.

Siz de kampanyamıza destek olarak yolumuzu gözleyen Sudanlı mazlum ve mağdurların yanında olabilirsiniz.

SUDAN yazıp 1379’a SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilir ya da “bagis.tdv.org” adresinden, mobil bağış uygulamamızdan, il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri ve anlaşmalı bankalardan yardımlarınızı gönderebilirsiniz.

Detaylı bilgi için, “0 312 416 90 00” numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.


Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl