Aid for Mosques


Quickly Donation
Aid for Mosques

“Allah'ın mescitlerini ancak Allah'a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.” (Tevbe, 18)

İslam medeniyetinde önemli bir yere sahip olan vakıf kültürü, camilerin inşası ve yaşatılmasında bugüne kadar öncü olmuş, bu durum özellikle Selçuklu ve Osmanlı Devleti döneminde zirve noktaya ulaşmıştır. Günümüzde vakıf geleneğinin sağlam bir halkasını teşkil eden Türkiye Diyanet Vakfı da kurulduğu günden bu yana yurt içinde ve yurt dışında yaptırdığı cami ve eğitim binalarıyla bu kutlu geleneği sürdürmüştür.

Bugüne kadar yurt dışında 25 ülkede ise 100’ün üzerinde cami ve eğitim binası yapmıştır. Ülkemizde ise 4 Bine yakın Cami, 500’e yakın mescit, 3 Bine yakın Kur’an kursu ve eğitim merkezleri yapmıştır.

 

ÜMMET KARDEŞLİĞİNİ İNŞA EDELİM

Ümmetin her bir ferdi ile gönülleri buluşturan birlik mekânları inşa eden Türkiye Diyanet Vakfı, cami ve eğitim merkezi yapım faaliyetlerini sadece ülkemizle sınırlı tutmamış; Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla bağımsızlığını kazanan Türk Cumhuriyetleri ile başladığı yurt dışı cami faaliyetlerini, Kırım, Kafkasya ve Balkanlarda sürdürmüş, bugün bu faaliyetlerini gönül coğrafyamızın serhat noktaları olan Afrika, Asya Pasifik ve Güney Amerika ülkelerine kadar taşımıştır.

Ülkemizde ve yurt dışında cami inşasının bayraktarlığını yapan Türkiye Diyanet Vakfı, bugün ezan sesine hasret Müslümanlar için de ABD, İngiltere, Rusya, Haiti, Belarus gibi ülkelerde sevgi mekânları camiler inşa etmektedir.

Camiler, Asr-ı Saadet’ten beri hem yapı hem de işlev olarak yüce dinimiz İslam’ın bütün esaslarını ve mesajlarını temsil eden kurum olma niteliğine sahiptir. Bütün faaliyetlerimizde olduğu gibi cami inşaatları alanında da Diyanet İşleri Başkanlığımız ile işbirliği yapıyor; Müslümanlarının birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasını amaçlıyoruz.

Ezan sesine hasret kimse kalmaması ve gönül coğrafyamızın serhat noktalarına kadar ümmet kardeşliğini inşa etmek için, sizleri destek olmaya davet ediyoruz.

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
It is a foundation that works for the public benefit and can collect aid without permission, with the Decree of the Council of Ministers.
Privacy and Data Security Policy Under the Law on Protection of Personal Data

ssl