Sel


Quickly Donation




Sel

Türkiye Diyanet Vakfı olarak yurt içinde ve yurt dışında yaşanan doğal afetler sonucu mağdur olan kardeşlerimizin yardımına koşuyoruz. Ülkemizde de etkili yağışların sele dönüşmesi sonucu mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını iyiliklerinizle sarıyoruz.

Selin yaşandığı şehirlerimizde ev ve işyerleri sular altında kalıyor, hayvanlar telef oluyor ve tarım arazileri kullanılmaz hale geliyor. Sel bölgelerinde çalışma yürüten görevlilere ve mağdur olan vatandaşlara, görevli ve gönüllülerimizden oluşan ekipler acil yardımlar ulaştırmak için seferber oluyor. Sel nedeniyle evi yıkılan ve kullanılmaz halde olan vatandaşlarımızın evlerini desteklerinizle yeniden inşa ediyor ve zarar gören cami ve mescitlerin tadilat ve tefrişatını gerçekleştiriyoruz. Yardımlarınızla mağdur olan vatandaşlarımızın bölgelere göre farklılık gösteren ihtiyaçları ekiplerimiz tarafından ayni ve nakdi olarak karşılanıyor. Sizde bu yardım seferberliğimize katılarak selzede vatandaşların olumsuz şartlardan korunması için destek olabilir, yalnız olmadıklarını hissettirebilirsiniz.

Yardım eli bekleyen kardeşlerimizi çaresiz bırakmayalım. Selin açtığı yaralarını sarmak için SEL yazıp 5601’e SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca online bağış sitemizden, şubelerden, il ve ilçe müftülüklerinden, TDV bağış mobil uygulamasından bağışta bulunabilirsiniz.


Share The Goodness
Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
It is a foundation that works for the public benefit and can collect aid without permission, with the Decree of the Council of Ministers.
Privacy and Data Security Policy Under the Law on Protection of Personal Data

ssl