Eğitim Yardımı


Hızlı Bağış
Eğitim Yardımı

“İlim ve hikmet, Müslümanın yitiğidir. Nerede bulursa onu alır.”

(Tirmizi, İlim 19)

*****

Medeniyetimizi dünyada söz sahibi kılacak ve daha ileriye taşıyacak olanın; eğitimli, çalışkan ve her zaman hikmetin takipçisi olmayı ilke edinmiş nitelikli bir nesil olduğunun farkındayız.

Gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin dertlerine ortak olmak, eğitimle ilgili ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Vakfımızın ülkemizde ve dünya genelinde yürüttüğü eğitim faaliyetleri, yıllar sonra insanlığa hak, adalet, merhamet ve barış mefkûresine sahip bireyleri takdim edecek niteliktedir.

GELECEĞE YÖN VEREN EĞİTİM VİZYONU

Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara en iyi biçimde hazırlayabilmemizin yolu, onlara kaliteli bir eğitim vermeyi başarmaktan geçmektedir. Türkiye Diyanet Vakfı olarak eğitime yapılan yatırımların, geleceğe yatırım olduğunun bilinciyle, eğitim alanındaki çalışmalarımıza büyük önem veriyor; kalpleri insan, vatan, ümmet ve din sevgisiyle dolu nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz.

Bu kapsamda İmam Hatip Lisesi Hafızlık Programı, İmam Hatip Lisesi Yerli Öğrenci Programı, İlahiyat Akademi Programı, Lisansüstü İlahiyat Programı, Özel Akademi Programları ve Yurt Destekleri gibi alanlarda faaliyetler/programlar yürütmekteyiz.

MİLLETLER ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURUYORUZ

Eğitim faaliyetlerimiz kapsamında Uluslararası İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Kur’an Kursu Programı, Uluslararası Lisansüstü Öğrenci Programı, Uluslararası İlahiyat Programları, DİB Uluslararası Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Kursiyer Destek Programı ve Yurt Dışı Eğitim Kurumlarımız ile dünyanın 108 farklı ülkesinden öğrencilere eğitim imkânı sunarak milletler arasında gönül köprüleri kuruyoruz.

Bütün bu faaliyetleri gerçekleştirirken Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, üniversiteler, ilahiyat fakülteleri, Göç İdaresi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve yurt dışında bulunan kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yapıyoruz.

Dünyanın 108 ülkesinde ve ülkemizde yürütülen eğitim programlarımıza destek verebilir, kardeşlerimizin eğitimle ilgili ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya ve dünyanın eğitimle dönüşümüne katkıda bulunabilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl