Hediyem Kur'an Olsun


Hızlı Bağış

AdetHediyem Kur'an Olsun

Kur'an-ı Kerim'in çağlar üstü evrensel mesajını olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmak, onu okuma ve anlama konusundaki çabaları desteklemek, halkımızda ve İslam dünyasında Kur’an farkındalığını ve kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızla birlikte başlatılan "Hediyem Kur'an Olsun" programı çerçevesinde Vafımız, ilk hedefi olan 1 milyon mealli Kur'an-ı Kerim hedefini aşmıştır.

YERYÜZÜNDE KUR’AN’IN ULAŞMADIĞI HİÇBİR YER KALMASIN

Proje kapsamında yeryüzünde hidayet rehberi Kur'an’ımızın ulaşmadığı hiçbir yer kalmasın hedefiyle hareket ediyoruz. Bu çerçevede projemizin finansmanı bağışçılarımız yoluyla elde edilmektedir. Farklı bağış yöntemleriyle bir Kur'an bedelinin 25 TL olarak bağışlar yapılmaktadır. Şu ana kadar 1.700.000 adete yaklaşan bağış alınmış ve farklı dillerde mealli Kur'an'ımız Asya, Afrika, Balkanlar, Ortadoğu ve Kafkaslarda 81 ülkeye gönderilmiştir.

ÖNCELİĞİMİZ KUR'AN'A İHTİYAÇ DUYAN KURUMLAR

Yurt dışında öncelikle “Afrika, Balkanlar, Asya’da ayrıca Latin Amerika ülkeleri, Kafkaslar, Asya pasifik ülkelerinde” medrese, cami, Kur'an kursu ve üniversitelerden gelen talepler proje kapsamında değerlendirilmektedir. Yurt içinde ise okul, yurt, hastane ve cezaevlerine yönelik Türkçe mealli Kur'an hediye etme çalışmaları sürdürmekteyiz.

YERYÜZÜNÜN TÜM DİLLERİNDE MEALLİ KUR'AN

Proje kapsamında 27 farklı dilde Türkçe ve Mealsiz, Azerice, Medine Hatlı, İngilizce, Fransızca, Rusça, Uygurca, İspanyolca, Çeçova, Verş Kıraati, Bilgisayar hatlı, Bambaraca, Şinkit Hattı, Boşnakça, Darıca, Kırgızca, Amherice, Tamilce, Malayalamca, Farsça gibi genel ve yerel dillerde meal basımları tamamlanmış, Hintçe, Japonca, Bengalce, Arnavutça, Nepalce, Urduca, Sinhalaca dillerinde basım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca yurt içinden ve yurt dışından genel ve yerel dillerde gelen periyodik meal talepleri de değerlendirilmektedir.

“İnsanların en hayırlısı, Kur'an’ı öğrenen ve öğretendir.” hadis-i şerifi rehberliğinde herkesi, bu projeye destek vermeye davet ediyoruz.

 

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl