Afrika


Hızlı Bağış
Afrika

“Allah indinde en şerefliniz takvâca en ileri olanınızdır. Arabın Arap olmayan (acem) üzerine bir üstünlüğü yoktur. Arap olmayanın da Arap üzerine bir üstünlüğü yoktur. Beyaz derili olanın siyah derili üzerine bir üstünlüğü yoktur, siyah derili olanın da beyaz derili üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takvâ iledir.” ( el-Müsned, Müessesetu’r-Rialse, 1421-2001,38/474/h. no:23489)

Dünyanın ikinci büyük kıtası olan Afrika; açlık ve şiddet olayları ile sarsılmaya devam etmektedir. Günde 1,25 dolardan daha az bir parayla geçinmek zorunda olan milyonlarca insanı üzerinde barındıran kara kıtaya, 69,3 milyon TL değerinde insani yardım malzemesi ulaştırdık ve sizlerin destekleri ile ulaştırmaya da devam edeceğiz.

DARDA KALAN KARDEŞLERİMİZE KAYITSIZ KALMAMALIYIZ

2012 yılında yaşanan insani kriz sonrasında 19,5 milyon TL bağış topladık. Mali halkının ihtiyaç duyduğu pirinç, şeker, buğday ve süt tozundan oluşan gıda ve sağlık yardımında bulunduk. Ayrıca Bamako kentinde cami yaptırarak ibadete açtık. ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ Orta Afrika Cumhuriyeti’nde yaşanan siyasi krizden etkilenen binlerce aileye gıda dağıtımı yaptık, çatışmaların yaşandığı bölgeye Çad üzerinden insani yardım malzemeleri ulaştırdık. ÇAD Orta Afrika’da yaşanan çatışmalar nedeniyle Çad’a sığınan ve zor durumda yaşam mücadelesi veren mülteciler için ekiplerimizle insani yardım malzemesi ulaştırdık.

Kara kıtayı da unutmayan, oranın da derdine derman olmak isteyen herkesi, destek vermeye davet ediyoruz.

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl