Filistin


Hızlı Bağış
Filistin

“Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, haksızlık yapmaz, onu düşmana teslim etmez. Müslüman kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir. Kim bir Müslümandan bir sıkıntıyı giderirse, Allah Teâlâ o kimsenin kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir. Kim bir Müslümanın ayıp ve kusurunu örterse, Allah Teâlâ da o kimsenin ayıp ve kusurunu örter.” (Buhârî, Mezâlim 3; Müslim, Birr 58)

1948’den bu yana sefalet ve sıkıntılar içinde yaşamak zorunda bırakılan, barış, istikrar ve güven isteyen milyonlarca Filistinlinin durumu hala parlak görünmemektedir. Türkiye Diyanet Vakfı olarak, her dönemde işgal altında var oluş mücadelesi veren mazlum Filistin halkının yanında olduk ve 2008’den bugüne kadar Filistin’e 34,8 milyon TL değerinde insani yardım gerçekleştirdik.

2014 yılında İsrail saldırılarının ardından kampanya düzenleyerek, Filistin’e gıda ve barınma yardımında bulunduk. Yaşanan elektrik kesintilerinde hastanelerde kullanılmak üzere jeneratörler gönderdik.

EZAN SESLERİ FİLİSTİN’DE DİNMEMELİ

İsrail saldırıları nedeniyle Gazze’de yıkılan camilerin yeniden yapımı için proje başlattık ve ambargo altındaki Gazze’de yaşayan Müslümanların büyük bir özlemle beklediği camileri yeniden ayağa kaldırdık. Aralık 2015’te temeli atılan 9 caminin inşasını bitirerek, ezan sesini yeniden yankılanmasına vesile olduk.

Tüm insanlığı Filistinli kardeşlerimizin durumuna duyarlı olmaya ve ellerinden geldiği kadar mazlum Filistin halkının ihtiyaçlarına destek olmaya çağırıyoruz.

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl