Yolun İyilik Olsun


Hızlı Bağış
Yolun İyilik Olsun

“Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur.” (Maide, 32)

Ölümün bile yorulduğu savaşlardan zarar gören mazlum ve yetimlere ulaşmak, Filistin’den Arakan’a Endonezya’dan Yemen’e, Suriye’den Somali’ye dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan zulme sessiz kalmamak, zulüm karşısında ezilen kardeşlerimizin umudu olmak, Mahzun gönülleri yalnız bırakmamak ve milletimizin gönülden paylaştığı emanetleri en yakınımızdan başlamak üzere dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Yolun İyilik Olsun” yardım kampanyamızı başlattık.

AMACIMIZ MAĞDURLARIN YARALARINI SARMAK

İnsani yardım (Humanitarian Aid / Assistance) kapsamında 4 temel hedef güdüyoruz:

  1. Hayatının Korunması
  2. Sağlığının Korunması
  3. İnsan Onurunun Korunması
  4. Maddi Destek Sağlanması

Bu noktadan yola çıkarak; su ve gıda yardımı, kıyafet ve barınma yardımları, temizlik malzemesi yardımları, eğitim ve sağlık destekleri, fiziki iyileştirme çalışmaları gibi kısa, orta ve uzun vadeli insanî yardım faaliyetleri yürüterek, insanlığın hizmetinde bir vakıf olmaya çalışıyoruz.

DESTEKLERİNİZ KİM BİLİR HANGİ DERDE DERMAN OLACAK

Yürütülen tüm insanî yardım çalışmalarını, hayırseverler ve gönüllülerimiz ile birlikte yürütüyoruz. Bizler hep beraber bir vücudun azaları gibiyiz; bu yüzden her sıkıntıyı yürekten hissediyor, gönülden gayret gösteriyoruz. Bir derde derman olmak isteyen herkesi, destek vermeye davet ediyoruz.

Bu iyilik seferberliğine destek vermek için YARDIM yazıp 1379'a SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilir ya da bagis.tdv.org adresinden online bağış yapabilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl