Hediyem Kitap Olsun

Quickly Donation Options
İmkanı olmayıp kitap okumak isteyen ihtiyaç sahipleri için başlattığımız “Hediyem Kitap Olsun” kampanyamızla sizde bir kardeşinize kitap hediye edebilirsiniz.


Hediyem Kitap Olsun

Bilinçli nesiller yetiştirme amacıyla ilmi faaliyetlerle geleceğimizi inşa eden Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, imkanı olmayıp kitap okumak isteyen ihtiyaç sahipleri için “Hediyem Kitap Olsun” kampanyası başlatıldı. Okumaya ve ilme büyük önem veren dinimizin buyurduğu gibi “De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu!” (Zümer Suresi 39 / 9) ayetini rehber edinerek doğruyu ve yanlışı, iyiyi ve kötüyü ayırt edecek toplumların oluşmasına vesile olmak gayesiyle hareket ediyoruz.

SAHİH BİLGİYE ULAŞMANIN ÖNEMİ

Proje kapsamında sahih bilgiye ulaşmayı amaçlayan ancak maddi imkânları el vermeyen kardeşlerimize, hayırseverlerimizin destekleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı Yayınlarımızdan çıkan kitaplar hediye ediyoruz. Kitap kategorilerine yapacağınız bağışlarla yurt içinde 81 ilde 1003 şubemizle, yurt dışında ise Afrika, Balkanlar, Asya’da ayrıca Latin Amerika ülkeleri, Kafkaslar, Asya pasifik ülkelerinde kardeşlerimize kitapları ulaştırıyoruz.

7’DEN 70’E HERKES KİTAP OKUSUN DİYE

Okuma bilinci ve alışkanlığı sağlamak için başlattığımız kampanyamız ile yurtiçi ve yurtdışında okullarda eğitim gören öğrencilere, Kur’an kurslarına, huzur evleri, cezaevleri, kadın sığınma evleri ve sevgi evlerinde kalanlara, İslam ile yeni tanışan ve dinimizi detaylı öğrenmek isteyenlere, kütüphanelere, gençlik ve kültür merkezlerine, STK’lara ve okumak isteyip de imkanı olmayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize kitapları ulaştırıyoruz. En güzel hediyelerden biri olan kitaplarla iyilik yeryüzüne yayılsın, projemizle 7’den 70’e herkes kitap okusun diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


Share The Goodness
Türkiye Diyanet Vakfı © 2024 It is a foundation that works for the public benefit and can collect aid without permission, with the Decree of the Council of Ministers. Privacy and Data Security Policy Under the Law on Protection of Personal Data