İyilik Paketi


Hızlı Bağış
İyilik Paketi

Her birinize ölüm gelip, "Rabbim! Ne olur bana azıcık daha süre tanısan da gönüllü yardımlarda bulunsam ve iyi kişilerden olsam!" diye yalvarmadan önce size verdiğimiz rızıklardan başkaları için de harcayın. (Münafikun Suresi, 10. ayet)

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de hızla yayılan yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yoğun mücadele devam ediyor. Bu zorlu mücadelede içinde temel gıda malzemelerinin ve hijyen ürünlerinin olduğu iyilik paketlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtarak onların yanında olacağız.

Ülkelerin ekonomisini ciddi anlamda olumsuz etkileyen, işyerlerinin kapanmasına, insanların evlerinden çıkamadığı için işlerine gidememesine neden olan ve toplumu maddi ve manevi anlamda zor bir sürece sürükleyen bu salgına karşı vatandaşlarımızın yanında yer almak onlara umut olabilmek için çalışıyoruz.

Bu süreçte özellikle evden çıkamayan 65 yaş üstü yaşlılarımız, hastalarımız, kepenk kapatmak zorunda kalan esnafımız, işsiz kalan, bursları kesilen öğrencilerimiz, faturalarını ödeyemeyen vatandaşlarımız, maddi ve manevi anlamda zor durumda olan tüm vatandaşlarımıza destek olabilmek için 2020 Ramazan ayı çalışmalarını yurt içinde yoğunlaştırmaya karar vererek Haydi, “Vakit Türkiye İçin İyilik Vakti; BEKLENEN SENSİN” sloganıyla bir kampanya başlattık.

Kampanya kapsamında hayırsever Milletimizin zekat ve sadaka bağışlarıyla; yurt genelinde tespit edilecek ihtiyaç sahibi yaklaşık 2 milyon kişiye toplam 30 Milyon TL tutarında alışveriş yardım kartı ve içerisinde kolonya, sabun, dezenfektan, ıslak mendil gibi malzemelerin olduğu hijyen paketi dağıtmayı hedefliyoruz. Alışveriş yapamayacak durumda olan ailelerin ihtiyaçları ise yine din görevlileri ve gönüllülerimiz tarafından hazırlanarak evlerine teslim edilecek.

Küresel bir salgına dönüşen koronavirüse karşı hep birlikte mücadele edebilmek, zor durumdaki kardeşlerimize yalnız olmadıklarını gösterebilmek, ağır bir imtihandan geçtiğimiz bu günlerde birlik ve beraberliğimizi güçlendirebilmek için başlattığımız Haydi, “Vakit Türkiye İçin İyilik Vakti; BEKLENEN SENSİN” kampanyamıza destek olmak için BAĞIŞ yazıp 1379'a SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilir ya da bagis.tdv.org online sitemizden, il ve ilçe merkezlerindeki müftülüklerde bulunan şubelerimizdenbankalardanTDV bağış mobil uygulamalarından ve PTT şubelerinden herhangi bir komisyon ücreti ödemeden iyilik seferberliğimize katkı sağlayabilirsiniz.

İnanıyoruz ki, zor günlerde dünyanın dört bir yanındaki mazlum, mağdur ve yoksulun yanında olan milletimiz bugünde kardeşlerini, kapı komşusunu unutmayacak yapacağı yardımla paylaşmanın mutluluğunu yaşayacaktır.

Bizler hep beraber bir vücudun azaları gibiyiz; bu yüzden her sıkıntıyı yürekten hissediyor, gönülden gayret gösteriyoruz. Bir derde derman olmak isteyen herkesi, kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl