Endonezya


Hızlı Bağış
Endonezya

Tarihi boyunca deprem, tsunami, yanardağ patlaması gibi çok büyük afetlerle mücadele etmek zorunda kalan Endonezya, binlerce vatandaşını kaybederken milyonlarca dolar maddi kayba uğradı. 

Afetler nedeniyle yüzbinlerce kişinin açlık, yokluk ve insani olmayan şartlarda yaşam mücadelesi vermek zorunda kaldığı Endonezya’da mazlum ve mağdur halk kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Yaşanan afetler sonrasında ülkede en çok barınma, içme suyu, gıda, sağlık ve hijyen malzemelerine ihtiyaç duyuluyor. 

Dünyanın zorluklarına ve zulümlerine gözlerini kapatmadan her canlıya el uzatmanın gayreti içerisinde olan Türkiye Diyanet Vakfı, ayrı coğrafyalarda, ayrı dilleri konuşup ayrı hayatlar yaşıyor olsak da milletimizin gönülden bağışladığı emanetleri mazlum ve mağdurlara ulaştırarak gönül köprüleri kuruyor.

Bağışlarınızla, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Endonezya’da afetlerden dolayı umudunu yitiren mazlum ve mağdura umut oluyor yeniden hayata tutunmalarını sağlıyoruz.

Dilimiz, rengimiz, kültürümüz farklı olsa da samimiyetimiz ve milletimizin karşılık beklemeden gönülden paylaştığı emanetleriyle dünyaya yeniden güven aşılıyoruz.

Sizde bu iyilik seferberliğine katılarak, kardeş Endonezya halkının yaşadığı acıları hafifletebilirsiniz.

bagis.tdv.org” adresinden, mobil bağış uygulamamızdan, il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri ve anlaşmalı bankalardan yardımlarınızı gönderebilirsiniz.

Detaylı bilgi için, “0 312 416 90 00” numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı © 2021
Bakanlar Kurulu Kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen bir vakıftır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası

ssl